A kajak-kenu Marathon EB-n 17 magyar érem

Fotó: Magyar Kajak-Kenu Szövetség

Az ifjúsági és U23-as versenyzőké volt a főszerep a maraton Európa-bajnokságon. A dániai kontinensviadalon ötből négy számban is volt magyar a dobogón.

A női ifjúsági kajak párosban a Paróczi Réka, Karászi Renáta-kettős lett az aranyérmes, majd mögöttük kicsit több, mint tíz másodperccel lemaradva, a Molnár Kinga, Józsa Hanna-duó érkezett a második helyen.

Kenu egyes U23-ban egyetlen magyar induló volt Zsidai Máté. A fiatal versenyző a lengyel  Adrian Klossal kimagaslott a mezőnyből, végül a másodikként zárt.

Nagy csata folyt az érmekért női kajak egyes U23-ban. Fekete Dorina, Csépe Panna, valamint a dán Pernille Hostrup is együtt haladt az élen. Fekete bírta a legjobban,  a dán lány lett a második, Csépe pedig a harmadik.